Blog

08.11

Wanna dla seniora - 10 konkretnych korzyści

Wanna dla seniora - 10 konkretnych korzyści

Bezpieczne i wygodne wchodzenie do wanny.

Bardzo niski próg wejścia sprawia, że wejście do wanny jest znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze. Nie wymaga od użytkownika wysokiego podnoszenia nóg, dzięki czemu samodzielnie i bez obaw może wejść do wanny.

 

Komfort i relaks bez ograniczeń.

Każdy zasługuje na chwilę relaksu i komfortu, a higiena nie powinna kojarzyć się z przykrym obowiązkiem. Wanna z drzwiami pozwala cieszyć się higieną bez ograniczeń – bez wysiłku, bez trudności, bez obaw o swoje zdrowie. Po prostu – bez barier.

 

Niezależność i samodzielność.

Dzięki wannie z drzwiami, niemalże każdy kto dotychczas potrzebował pomocy drugiej osoby, aby skorzystać z kąpieli czy natrysku, może być niezależny i samodzielny. Problemu nie stanowi już ani wejście, ani wyjście z wanny.

 

Koniec obaw przed poślizgnięciem.

Pod wpływem wody powierzchnia tradycyjnej wanny staje się bardzo śliska – jednak nie w przypadku wanny z drzwiczkami. Jej dno posiada specjalną, antypoślizgową fakturę, która utrzymuje swoje właściwości także przy kontakcie z wodą. Nie trzeba się już obawiać o poślizgnięcie w trakcie poruszania się po wannie.

 

Wielopokoleniowy kompromis.

Z takiej wanny może korzystać każdy domownik, niezależnie od wieku. Dzięki temu każdy może cieszyć się taką formą higieny, jaką lubi. Jest to rozwiązanie dużo bardziej uniwersalne niż kabina prysznicowa.

 

Szereg możliwości wykorzystania.

Wanna z drzwiczkami oferuje szereg możliwości wykorzystania – jest uniwersalna i wszechstronna. Umożliwia wzięcie długiej, relaksującej kąpieli, jak i szybkiego, odświeżającego natrysku. Dodatkowe lub zintegrowane siedzisko sprawia, że możliwa jest także higiena w pozycji siedzącej.

 

Korzystanie z uroków kąpieli leczniczych.

Materiał z którego wykonuje się wanny z drzwiami jest nie tylko antybakteryjny, ale także nie ulega żółknięciu pod wpływem soli, czy ziół. Bez obaw można w niej korzystać z uroków kąpieli solankowych.

 

Łatwiejsza pomoc najbliższych.

Dzięki niskiemu progowi, szerokim drzwiom oraz siedziskom pomoc drugiej osoby jest znacznie łatwiejsza. Specjalnie podcięte obudowy wanien powodują, że możliwe jest bliższe podejście do mytej osoby. Higiena jest szybsza i wygodniejsza.

 

Ograniczenie ryzyka wypadków.

Badania dowodzą, że najczęściej do wypadków dochodzi w łazience. Z uwagi na śliskie i twarde powierzchnie są one bardzo niebezpieczne. Wanna z drzwiami znacznie ogranicza ryzyko wypadków – pozwala uniknąć poślizgnięcia w trakcie wchodzenia lub wychodzenia z wanny, czy  podczas samej kąpieli.

 

Przywrócenie przyjemności płynącej z kąpieli.

Wymiana tradycyjnego brodzika lub wanny na wannę z drzwiczkami sprawia, że codzienna higiena staje się na nowo przyjemnością i chwilą relaksu, z której mogą Państwo korzystać bez ograniczeń. Radość z kąpieli jest na wyciągnięcie ręki.

 

Wanna dla seniora. Wanny z drzwiami.

 

 
 
Wstecz