Blog

12.04

Uchwyty łazienkowe dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Uchwyty łazienkowe dla seniorów i osób niepełnosprawnych

W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo  wysokiej jakości uchwyty łazienkowe i poręcze dla osób niepełnosprawnych wyprodukowane w Polsce. Oferujemy jedynie uchwyty atestowane i sprawdzone, będące produktami medycznymi. 

 

Uchwyty łazienkowe i poręcze to jeden z kluczowych elementów wyposażenia łazienki, który pozwala przystosować ją do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Pełnią one wiele funkcji i wspierają osoby o ograniczonej sprawności fizycznej w wielu czynnościach życia codziennego. Znajdują zastosowanie w obrębie umywalek, toalet, wanien i kabin prysznicowych. Pozwalają podnieść wygodę i bezpieczeństwo, ograniczyć wysiłek potrzebny do wykonania pewnych czynności, czy minimalizować stres towarzyszący codziennej higienie. Mnogość dostępnych modeli uchwytów pozwala na wykorzystanie ich w niemalże każdym miejscu łazienki i w każdym celu.

 

Firma Łazienka bez barier proponuje Państwu uchwyty o średnicy 32mm, które zapewniają pewny i bezpieczny chwyt. Malowane na biało , wyposażone w specjalne maskownice bardzo ładnie prezentują się w łazience oraz komponują z innymi elementami jej wyposażenia. W ofercie posiadamy uchwyty wyspecjalizowane (umywalkowe, toaletowe, wannowe, prysznicowe), ale także uchwyty uniwersalne. Jeśli klient preferuje uchwyty ze stali nierdzewnej (niemalowane) - również są one u nas dostępne.


W tym artykule chcemy przedstawić Państwu nasze propozycje zestawów uchwytów łazienkowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych, które podniosą komfort użytkowania oferowanych przez nas otwieranych wanien z drzwiami.

 

Wanna RELAX 

 

Komfort użytkowania wanny RELAX dodatkowo podniosą uchwyty, które będą wspierać użytkownika podczas wchodzenia do niej oraz poruszania się. Choć próg wanny jest bardzo niski to przy problemach z utrzymaniem równowagi uchwyt umieszczony w pobliżu drzwi może okazać się bardzo pomocny. Musi on zostać umieszczony na wysokości dobranej do wzrostu osoby, która będzie korzystać z wanny. Korzystanie z niego ułatwi wchodzenie do wanny jak i wychodzenie z niej. W tej roli sprawdzi się:

 

- uchwyt prosty zamontowany pionowo o dowolnej długości

- uchwyt wannowy boczny

Wanny z drzwiami dla osób starszych i niepełnosprawnych

- uchwyty kątowe

Poręcze dla osób starszych

 

- uchwyt do WC

Uchwyty łazienkowe i poręcze dla osób niepełnosprawnych

 


Jeśli poruszanie się po wannie wymaga dużego wysiłku i stanowi wyzwanie, warto rozważyć zamontowanie w obrębie wanny specjalnego uchwytu wannowego poziomego lub poziomo-pionowego. Wybór uchwytu zależy również od pozycji, w jakiej użytkownik najczęściej korzysta z wanny. Osoby starsze w zdecydowanej większości preferują higienę w pozycji siedzącej, dlatego do wanny RELAX oprócz dedykowanego siedziska proponujemy także uchwyt wannowy ze wsparciem. Wymiary uchwytu sprawiają, że spełnia on dwie funkcje jednocześnie – ułatwia poruszanie się po wannie, a także pomoże wstać z siedziska.

Uchwyt wannowy ze wsparciem

 

 

Uchwyty łazienkowe i poręcze dla osób niepełnosprawnych

Wanna ODA E

 

W przypadku wanny ODA najbardziej przydatne będą uchwyty ułatwiające korzystanie z zintegrowanego siedziska, a więc siadanie i wstawanie. Odpowiedni dobór uchwytu oraz zamontowanie go w najwygodniejszym dla użytkownika miejscu uczyni kąpiel znacznie wygodniejszą. Na ścianie obok wanny można więc wykorzystać następujące uchwyty:

 

 

- uchwyt prosty o dowolnej długości zamontowany pod optymalnym dla użytkownika kątem

- uchwyt kątowy

Poręcze dla osób starszych

- uchwyt kątowy specjalny 

Uchwyty dla osób niepełnosprawnychW celu zapewnienia dodatkowej asekuracji podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny można rozważyć zamontowanie w pobliżu drzwi uchwytu pionowego – naściennego lub podłogowego. Dzięki drzwiom otwieranym do wewnątrz, można korzystać z nich bez obaw o kolizje. Na ścianie obok wanny użytkownik może zamontować długi uchwyt prosty (pionowy) – w ten sposób uzyska poręcz, którą będzie można chwycić podczas wchodzenia do wanny i wychodzenia. Jeśli asekuracja jest potrzebna przede wszystkim w momencie podchodzenia do wanny – przydatny może okazać się uchwyt podłogowy. 

 

 Uchwyty łazienkowe i poręcze dla osób niepełnosprawnych


Wanna TULIP E

  

Podobnie, jak w przypadku wanny ODA, do wanny TULIP najbardziej odpowiednie będą uchwyty, które zapewnią stabilizację podczas wchodzenia i wychodzenia z niej, a także pozwolą komfortowo wstawać z siedziska (szczególnie przy schorzeniach kolan). Do wanny TULIP proponujemy:

 

- uchwyt prosty o dowolnej długości zamontowany pod optymalnym dla użytkownika kątem

- uchwyt kątowy

Poręcze dla osób starszych

- uchwyt kątowy specjalny 

Uchwyty dla osób niepełnosprawnych

 


Uchwyty łazienkowe i poręcze dla osób niepełnosprawnychZapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego - chętnie doradzimy w doborze odpowiednich do Państwa potrzeb i oczekiwań uchwytów. Numer telefonu : 609 - 382 - 635.

Wstecz