Blog

28.06

Problem seniorów - wchodzenie i wychodzenie z wanny.

Problem seniorów - wchodzenie i wychodzenie z wanny.

Problem seniorów: Wchodzenie i wychodzenie z wanny

Najczęstszym problemem z jakim borykają się osoby starsze przy korzystaniu z wanny to wchodzenie i wychodzenie. Wysoka krawędź wanny wymaga nie lada sprawności, by ją przekroczyć. Różnie można radzić sobie z tym problemem – nadal jednak jest to wysiłek, na który z biegiem lat zaczyna brakować sił. Tymczasem łazienka dla seniora nie musi być torem przeszkód, a wejście do wanny może być bajecznie proste.

Dlatego powstały wanny z drzwiami – wanny stworzone specjalnie z myślą osób, których sprawność fizyczna uległa osłabieniu. Szereg usprawnień i udogodnień sprawia, że jest to świetne rozwiązanie, które można zastosować w niemalże każdej łazience – nawet w bloku.

 

Wanna typu siedzącego...

 

Wanna Oda E to idealne rozwiązanie dla osób, które preferują higienę w pozycji siedzącej.

Wejście do wanny jest bajecznie proste za sprawą niskiego progu, który nie wymaga wysokiego podnoszenia nóg. Otwieranie i zamykanie drzwi jest lekkie i intuicyjne– mogą one otwierać się do środka lub na zewnątrz wanny (w zależności od modelu). Mechanizm zamykania drzwi gwarantuje pełną szczelność wanny. Antypoślizgowa powierzchnia dna minimalizuje ryzyko poślizgnięcia w trakcie korzystania z natrysku lub wychodzenia z wanny po zażytej kąpieli.  Zamontowanie w obrębie wanny specjalnych uchwytów ściennych uczyni korzystanie z wanny jeszcze wygodniejszym.

Siedzisko posiada specjalne wycięcie higieniczne, dzięki czemu korzystanie z niego jest praktyczne i komfortowe.

 

Kąpiele solankowe w wannie

Miłośników kąpieli solankowych z pewnością ucieszy fakt, że materiał z którego wykonana została wanna, nie żółknie pod wpływem soli i ziół. Można więc bez obaw korzystać z dobrodziejstw i leczniczych właściwości ulubionych kąpieli.

Wanna kąpielowa z drzwiczkami z powodzeniem rozwiązuje problemy z jakimi borykają się seniorzy w trakcie korzystania z tradycyjnych modeli wanien i brodzików. Jest to produkt sprawdzony przez użytkowników z całej Europy, a także instytucje opiekuńcze jak np. Domy Pomocy Społecznej, w których cieszy się pozytywnymi opiniami.

Wstecz