Blog

08.08

Czy wanny z drzwiami przeciekają?

Czy wanny z drzwiami przeciekają?

Wielu naszych klientów przed zakupem pyta - czy wanny z drzwiami są szczelne? Czy drzwi nie przeciekają? Czy nie zaleję sąsiada pode mną? Postanowiliśmy wyczerpująco odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule.

W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo wanny dla seniorów z kilkunastoletnią tradycją. Produkowane są one od wielu lat w oparciu o najwyższej jakości materiały, ale to nie wszystko. Kluczowe jest jednak doświadczenie i praca ludzkich rąk. To właśnie ręczny proces produkcji sprawia, że nasze wanny są niezawodne i szczelne.

Szczelność wanny otwieranej z drzwiczkami to jej najważniejszy parametr. Rzeczą bezsporną jest, że taka wanna po prostu musi być szczelna i gwarantować, że nie zacznie przeciekać, oraz nie doprowadzi do zalania sąsiada mieszkającego piętro niżej. 

Na każdym etapie produkcji naszych wanien wykorzystywane są półprodukty, surowce i preparaty czołowych producentów. W połączeniu z doświadczeniem i wieloletnią praktyką tworzą one niezawodną całość. Montaż uszczelki wykonanej z wysokiej jakości silikonu to proces długotrwały i wymagający precyzji. 

Zwieńczeniem procesu montażu jest kontrola jakości, w skład której wchodzi test szczelności. Każda wanna przed spakowaniem i wysłaniem do klienta przez około dobę jest sprawdzana pod kątem przeciekania. 

 

Szczelne wanny otwierane dla seniorów.

 

Proces montażu uszczelki wymaga precyzji i dokładności.

 

Na gwarancję szczelności nie wpływa jedynie uszczelka. Bardzo ważnym elementem, dzięki którym nasze wanny są w pełni szczelne, są drzwi. W większości modeli otwierają się one do wewnątrz, dzięki czemu podczas kąpieli dociska je i uszczelnia także ciśnienie wody. Jeśli wanna jest wypełniona wodą, nie ma praktycznie możliwości otwarcia drzwi. W przypadku wanien z serii ODA E mechanizm zamykający posiada dodatkowe zabezpieczenie. Również wanny otwierane na zewnątrz ( TULIP E, OAZA ) posiadają zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem.

 

Szczelne wanny otwierane dla seniorów.

 

Uszczelka na drzwiach wykonana została z wysokiej jakości silikonu. 

 

W przypadku wszystkich wanien, szczelność zapewniają także mechanizmy zamykające, które dodatkowo zwiększają docisk uszczelki.

O uszczelkę wanny z drzwiami należy dbać w dwojaki sposób. Po pierwsze, należy pozostawiać wannę otwartą w czasie, gdy nikt z niej nie korzysta. Po drugie, od czasu do czasu należy posmarować uszczelkę smarem silikonowym, co przedłuży jej żywotność.

 

Wanny z drzwiczkami dla seniorów

 

Solidnie zamontowana uszczelka oraz zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem wanny zapewniają jej szczelność.

 

Ręczny, precyzyjny proces produkcji, a także kontrola jakości pozwalają zapewnić szczelność naszych wyrobów. Wanny dla seniorów z naszej oferty posiadają wysokiej jakości, trwałą uszczelkę silikonową, która wraz z konstrukcją drzwi oraz mechanizmów zamykających, gwarantuje ochronę przed przeciekaniem wanny. Użytkownik nie musi się martwić o ryzyko zalania łazienki, a co gorsza, sąsiadów. Dla większego komfortu i spokoju naszych klientów, na szczelność wanny udzielana jest 10-letnia gwarancja producenta. 

 

 

Szczelne wanny otwierane z boku.

 Szczelność wanny  to podstawowy parametr w przypadku wanien z drzwiami.

 

 

Wstecz