Blog

24.03

Wanna dla seniora i młodego - łazienka wielopokoleniowa

Wanna dla seniora i młodego - łazienka wielopokoleniowa

Według statystyk coraz większa ilość osób dorosłych w Polsce mieszka ze swoimi rodzicami. Mieszkanie pod jednym dachem z naszymi rodzicami, czy dziadkami z pewnością ma swoje pozytywne aspekty, takie jak bliskość z rodziną, czy niższe koszty utrzymania. Niejednokrotnie mieszkanie z rodzicami to także przejaw troski, opieki i wdzięczności. Dorośli ludzie doceniają trud i poświęcenie rodziców włożone w ich wychowanie i zapewnienie dobrego startu w dorosłość. Chcą się w ten sposób odwdzięczyć, szczególnie, gdy ich rodzice wymagają codziennej pomocy.

 

Jednakże takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Ponadto może ono być problematyczne. W takich sytuacjach osoby starsze zmuszone są mieszkać samotnie. Nie znaczy to jednak, że nie jesteśmy w stanie im w żaden sposób pomagać, czy ułatwić codziennych czynności. Bardzo często dolegliwości wynikające z podeszłego wieku utrudniają im funkcjonowanie, a także narażają ich na utracenie zdrowia, czy niebezpieczeństwo urazów.

 

Badania pokazują, że bliska połowa wypadków zdarza się osobom starszym właśnie w domu. W związku z tym konieczne jest zadbanie o to, aby nasi rodzice, dziadkowie i inni starsi członkowie rodziny mogli czuć się bezpiecznie i aby ich mieszkanie faktycznie takie było . Szczególnym źródłem zagrożeń dla ich zdrowia może być łazienka. Niegdyś wygodna, komfortowa wanna, w której można było leżeć w gorącej wodzie oddając się np. lekturze dobrej książki, stała się zupełnie niepraktycznym rozwiązaniem. Podobnie jak wysoki brodzik, w którym można było wziąć prysznic, czy wykąpać dziecko.

 

Wanna dla seniora. Wanny z drzwiami.


Niestety, dla wielu osób codzienna kąpiel może kojarzyć się z niewygodą, dyskomfortem, obawą przed upadkiem bądź poślizgnięciem. Standardowe elementy wyposażenia łazienek są nieprzystosowane do potrzeb osób starszych – wysokie progi utrudniają bezpieczne wejście i stwarzają ryzyko upadku. Dodatkowo podnosi je mokra powierzchnia wanny, czy brodzika, która staje się bardzo śliska. Także wstanie z pozycji leżącej, czy siedzącej w klasycznej wannie może stanowić wyzwanie. Rozwiązaniem tych problemów są wanny z drzwiczkami.

 

Czy jest możliwe posiadanie wanny, która będzie komfortowa i bezpieczna zarówno dla znacznie młodszych dzieci, jak i dla starszego rodzica? Oczywiście, że tak.


Umożliwia to model Relax – wanna typu leżącego posiadająca uchylne drzwiczki. Wanny z drzwiami posiadają bardzo niski próg wejścia, dzięki czemu wchodzenie do nich jest lekkie i bezpieczne. Nie wymagają stosowania drabinki, dodatkowych uchwytów, czy poręczy, aby do niej wejść. Dodatkowo wanny z drzwiami posiadają antypoślizgową powierzchnię dna oraz siedziska – minimalizuje ona ryzyko poślizgnięcia się w trakcie korzystania z niej. Oszczędza także kosztów związanych z zakupem maty antypoślizgowej.

 

W przypadku wanny Relax można zamontować w niej dodatkowo siedzisko, które podniesie komfort naszych rodziców, czy dziadków, umożliwiając im wzięcie kąpieli w pozycji siedzącej i swobodne wstanie. Jednocześnie, po wyjęciu siedziska, z takiej wanny bez problemów mogą korzystać osoby młodsze, które z radością zaznają relaksu długiej kąpieli w gorącej wodzie.

Wanna dla seniora. Wanny z drzwiami.

 

Nasza firma oferuje również także wyjątkowe wanny z drzwiczkami dla osób starszych i niepełnosprawnych, które umożliwiają branie kąpieli w pozycji siedzącej. Posiadają one specjalnie profilowane, wygodne siedziska, które posiadają dodatkowo wycięcia higieniczne ułatwiające samodzielne mycie się, jak i pomoc drugiej osoby. Drzwi w takiej wannie mogą być otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz wanny. Ich obsługa jest prosta i intuicyjna.

Wanna dla seniora typu siedzącego

 

Wszystkie wanny z drzwiami firmy SANITPLAST są produkowane w wysokim standardzie jakości, a dodatkowo producent udziela na nie 10 lat gwarancji.


Wanna dla seniora. Wanny z drzwiami.

Film prezentujący wannę z drzwiami RELAX.

Wanna z drzwiczkami ODA.

Wanna otwierana TULIP E.

Wstecz