Blog

24.03

Wanna dla osób starszych - czy to możliwe?

Wanna dla osób starszych - czy to możliwe?

Na to pytanie zdecydowana większość ludzi odpowiada stanowczo: „nie”. Tymczasem rzeczywistość jest odmienna – wanna dla osób starszych to jedno z realnie dostępnych rozwiązań łazienkowych.

Osoby starsze na wypadki wysoce narażone na wypadki są szczególnie w łazience. Ograniczenie sprawności ruchowej stwarza ryzyko wielu niebezpiecznych wypadków. Najczęściej potrzebne jest więc dostosowanie łazienkowych rozwiązań do potrzeb osób starszych.

Wanna jest kojarzona przez osoby starsze najczęściej jako niewygodne i niepraktyczne rozwiązanie. Tak jednak być nie musi. Wygodna i bezpieczna dla seniora wanna to wanna z drzwiami.

Niski próg wejścia do wanny z drzwiami/

 

Wanna z drzwiczkami rozwiązuje podstawowy i najbardziej niebezpieczny problem związany z użytkowaniem klasycznej wanny – wchodzenia i wychodzenia z niej.

 

Wysoki próg, jaki musi pokonać starsza osoba często jest bardzo wymagającą przeszkodą. Jest to jednocześnie moment wysokiego narażenia na ryzyko upadku. Gdy dojdzie do tego mokra powierzchnia podłogi bądź wanny, ryzyko to dodatkowo wzrasta. Osoby starsze korzystają więc z podestów, drabinek, czy stołków, ale i one niekiedy mogą okazać niestabilne bądź śliskie. Samo poruszanie się po mokrej, a więc i śliskiej powierzchni wanny również naraża seniora na poślizgnięcie.

Wanna dla seniora. Wanny z drzwiami.

Wanny z drzwiami dla osób starszych posiadają bardzo niski próg wejścia, a samo wejście odbywa się w sposób bezpieczny. Na drzwiach może znajdować się stalowy uchwyt, który dodatkowo ułatwi wejście.

Kolejnym atutem wanien z drzwiczkami jest antypoślizgowa powierzchnia, dzięki której ryzyko poślizgnięcia się jest znacznie mniejsze, a użytkownik nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem specjalnej antypoślizgowej maty. Zarówno na samej wannie, jak i na ścianach w pobliżu wanny można zamontować także specjalne uchwyty, które ułatwią wstawanie i wychodzenie z niej.

 Wanny z drzwiami dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wanna dla seniora bądź osoby niepełnosprawnej wbrew pozorom nie musi być złym i niepraktycznym rozwiązaniem. Wanny z drzwiami z powodzeniem tego dowodzą.

 

Wanna dla seniora. Wanny z drzwiami.

Wstecz