Siedziska wannowe

 

Siedziska do wanny

Niższa niż kiedyś sprawność fizyczna, przebyte kontuzje i operacje sprawiają, że z czasem do korzystania z wanny potrzebny jest wsparcie. Jednak z troski o samodzielność i niezależność powstał szereg akcesoriów ułatwiających codzienne czynności. Bezpieczną i wygodną kąpiel osoby starszej lub kontuzjowanej zapewniają siedziska do wanien. Mnogość modeli pozwala wybrać rozwiązanie idealne do swoich potrzeb. Niektóre z nich posiadają oparcia, które pozwalają zrelaksować się i wyciszyć podczas kąpieli. Szczególną popularnością cieszą się siedziska wannowe z wycięciem higienicznym, które znacznie podnoszą komfort higieny miejsc intymnych. Występują także siedziska obrotowe ułatwiające pokonanie wysokiej krawędzi wanny. 

 

Siedzisko nawannowe – siedzisko do zadań specjalnych

Siedziska do wanien to produkt dedykowany przede wszystkim seniorom i osobom niepełnosprawnym, dlatego musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dokonując wyboru siedziska do wanny warto zwrócić uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie oraz zastosowanie antypoślizgowych nakładek, które nie tylko podniosą bezpieczeństwo użytkowania, ale i pozwolą uchronić wannę przed zniszczeniem. Dla wielu osób znaczenie mają również kwestie estetyczne, dlatego producenci dbają o to, aby siedziska do wanien były nie tylko praktyczne, ale i miłe dla oka. 

 

Jak wybrać siedzisko do wanny? 

Wybór odpowiedniego siedziska do wanny zależy od indywidualnych potrzeb i sprawności fizycznej. Choć nisko zawieszone siedzisko pozwoli być częściowo zanurzonym w kąpieli to wstawanie z niego będzie trudniejsze, niż w przypadku modeli zawieszonych wyżej. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, uwzględniając także kształt wanny, aby siedzisko na pewno do niej pasowało. Drugim ważnym czynnikiem wyboru jest waga – osoby słabsze docenią siedziska do wanien wykonane z lżejszych materiałów. O poradę warto zapytać obsługę naszego sklepu. 

Najlepsze siedziska do wanny posiadają regulację szerokości, dzięki czemu można je dostosować do wymiarów wanny. Są one tak zaprojektowane, aby pasowały do większości standardowych wanien prostokątnych. Niektóre natomiast występują w konkretnych rozmiarach.  

Siedzisko do wanny powinno mieć także antypoślizgowe wykończenie oraz otwory umożliwiające odpływ wody z jego powierzchni. Dzięki temu korzystanie z niego będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze. 

 

Siedzisko do wanny z oparciem czy bez?

Należy wiedzieć, że większość modeli siedzisk umożliwia szybki demontaż oparcia, jeżeli okaże się nieprzydatne. Różnica w cenie jest najczęściej niewielka, natomiast korzyści płynące z posiadania siedziska do wanny z oparciem z biegiem czasu mogą nabierać na znaczeniu. Warto wybrać siedzisko z oparciem, aby móc wygodniej usiąść i bezpieczniej relaksować się podczas kąpieli.